GRUPU NODARBĪBAS

 

 

 

 Apmācības seminārs Ievads pasaku terapijā

   

“Pasaka ir meli, bet tajā ir mājiens – labiem cilvēkiem mācība” …

 

 Pasaka vienmēr ir mūsu dzīvē, sākot no ļoti agra vecuma. No pirmā acu uzmetiena var šķist, ka pasakas ir paredzētas tikai bērniem. Bet vai tā ir? Bērnībā mēs lasījām tautas un autoru pasakas, atlasot tās atbilstoši mazuļa vecumam. Tad bērns izaug, dodas uz skolu un pamazām sāk kaunēties par pasakām, saka: “Es jau esmu liela, lai lasītu pasakas.” Dažreiz, pat nobriedis, cilvēks vairs nemācās mīlēt un pieņemt pasakainus stāstus un attēlus.

 

Bet patiesībā pasaka nav tikai stāsti, kurus mēs lasām saviem bērniem. Ar ko aizraujas pusaudži un daži pieaugušie? “Harijs Poters”, varonīgi komiksi, fantāzija utt. tad nāk romantikas romāni, detektīvstāsti, datorspēles ar sarežģītu sižetu. Tās visas arī ir pasakas, jo to pamatā ir metafora, autora izgudrojums. Bet mēs viņus uztveram kā kaut ko citu, nevis pasaku.

 

Klaivs Stapls Lūiss, kurš sarakstīja Narnijas hroniku, reiz teica: “Es reiz kļuvu pietiekami vecs, lai atkal atsāktu lasīt pasakas. Mūsuprāt, šis apgalvojums satur jebkura pasaku sižeta būtību, patieso nozīmi. Galu galā tieši metafora un līdz ar to arī metaforiskā domāšana palīdz mums viegli uztvert notiekošos notikumus, pārliecināties, ka viss ir mūsu rīcībā un ka visas grūtības var tikt galā.

 

Aicinām piedalīties tiešsaistes apmācībās, kuru laikā jūs varat no jauna ielūkoties pasakā, iepazīt, kas ir pasakas, kā tās var izmantot jūsu profesionālajā darbībā un ikdienas dzīvē. Jūs uzzināsiet, kā rakstīt savus stāstus, analizēt dažādus sižetus, veidot jaunas spēles, kuru pamatā ir pasaka utt.

 

 Apmācība sastāv no trim tiešsaistes semināriem, kas notiks reizi mēnesī. Laiks – piektdienas vakars, sestdiena, svētdienas pirmā puse.

 

 Apmācības vadīs: Jeļena Belinskaya (Minska) – psiholoģe, psihodrāmas terapeite, pasaku terapeite.

 

 Datumi: 26.-28.02.2021.; 09.-11.04.2021.; 28.-30.05.2021.

Laiki: piektdienās no 18:00 – 20:00; sestdienās no 10:00 līdz 18:00, svētdienās no 10:00 līdz 14:00

 

 Maksa par vienu semināru 50.00 Eur (ieskaitot PVN)

  

Pieteikties: https://forms.gle/4CkwSErbLbKC1Kiq8